Piyalepaşa Mahallesi Kayışoğlu Sokak No : 10/1 Beyoğlu / İSTANBUL
tr

Akçaburgaz Basınçlı Hava Kurutucu Fiyatı

Hava Kurutucu

Basınçlı Hava Kurutucu Nedir ?

Kısaca tanımlamak gerekirse, basınçlandırılmış hava içerisinde yoğuşmamış olarak bulunan nemi yapısına bağlı olarak soğutarak veya kimyasallar kullanarak basınçlı havadan arındırmaktır.

Bilindiği üzere basınçlı hava, kompresörler tarafından atmosferden emilen havanın sıkıştırılması sonucu oluşur. Bu sıkıştırma esnasında atmosferde bulunan nem sıkıştırmanın etkisiyle suya dönüşür. Sıkıştırılmış hava içerisindeki suyun bir miktarı kompresörden sonra depolama yapılan tankın içerisinde çöküntü olarak kalır ve tankınızın altındaki tahliye vanası veya otomatik tahliye sistemleri ile sistemden atılır. Lakin basınçlı hava içerisindeki nem/su belirli oranda hava tankı içerisinde tutularak atılabilir. Basınçlı hava içerisinde kalan nem sisteminize giderek gerek pnomatik akşamlara gerekse direk uygulanan ürünlere ulaşarak maliyeti yüksek arızalara neden olur.

Bu nedenle basınçlı hava sisteme gönderilmeden önce uygulama alanlarına göre gazlı tip hava kurutma cihazlarından veya kimyasal kurutuculardan geçirilmelidir. Kurutucudan geçirilen basınçlı hava nemden arındırılarak kurutulmuş bir şekilde sisteme gönderilir.

Gazlı tip hava kurutucuları sadece sistemdeki basınçlı hava içerisindeki nemi sıcak havayı soğuk yüzey ile çarpıştırarak çiğlendirme yöntemiyle alır. Partikül ve sistemdeki yağı almak içinse kurutucu giriş ve çıkışına uygun mikronlarda yağ, partikül ve su tutucu filtreler kullanılır.

Hava Kurutucu Arızaları ve Çözümleri

Ünel Kompresör firması olarak sistem çözümlerinize uygun gazlı ve kimyasal tip kurutucuları en yüksek kalitede sizlere sunmaktayız. Bize 0 532 688 33 38 Nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Ürün ile İlgili Kampanyalar
Kredi Kartı ile ödeme imkanı.
Tüm Kredi kartları ile ödeme ve Maximum Kart ile taksitlendirme imkanı.
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: