Piyalepaşa Mahallesi Kayışoğlu Sokak No : 10/A Beyoğlu / İSTANBUL
tr

Virtual Tour ↗

Get a virtual tour of the museum. Ideal for schools and events.

Current Shows ↗

Stay updated and see our current exhibitions here.

Useful Info ↗

Get to know our opening times, ticket prices and discounts.

Yolculuk başlamıştı ve yumuşak mavi bir gökyüzü ve sakin bir deniz ile mutlu bir şekilde başlamıştı.

Onu güverteye kadar takip ettiler. Tüm duman ve evler kaybolmuştu ve gemi geniş bir deniz alanında çok taze ve berraktı, ancak erken ışıkta soluktu. Londra’dan çamurun üzerinde oturarak ayrılmışlardı. Ufukta sivrilen çok ince bir gölge çizgisi, Paris’in yüküne dayanacak kadar kalın değildi, yine de üzerinde durdu. Yollardan, insanoğlundan arındılar ve özgürlüklerindeki aynı coşku hepsinin içinden geçti.

Gemi, onu tokatlayan küçük dalgalardan istikrarlı bir şekilde geçiyordu ve sonra efervescing suyu gibi fışkırdı, her iki tarafta da küçük bir kabarcık ve köpük sınırı bıraktı. Yukarıdaki renksiz Ekim gökyüzü, odun ateşi dumanının izindenmiş gibi ince bir şekilde gölgelendi ve hava harika bir şekilde tuzlu ve tempoluydu. Gerçekten de hareketsiz durmak için çok soğuktu. Bayan Ambrose kolunu kocasınınkine çekti ve uzaklaştıklarında eğimli yanağının iletişim kuracak özel bir şeyi olduğu ortaya çıktı.

Okyanus ilhamı


Başlarının etrafında sarma peçeler, kadınlar güvertede yürüdü. Şimdi nehirden aşağı doğru istikrarlı bir şekilde ilerliyorlardı, demirdeki gemilerin karanlık şekillerini geçiyorlardı ve Londra, üzerinde soluk sarı bir gölgelik sarkık bir ışık sürüsüydü. Büyük tiyatroların ışıkları, uzun sokakların ışıkları, evsel konforun devasa karelerini gösteren ışıklar, havada yükseklere sarkan ışıklar vardı.

Yüzlerce yıldır üzerlerine hiçbir karanlık yerleşmemişti. Kasabanın sonsuza kadar aynı yerde alev alması korkunç görünüyordu; en azından deniz üzerinde maceraya giden insanlar için korkunç ve onu sonsuza dek yanmış, sonsuza dek yaralanmış, kuşatılmış bir höyük olarak görmek. Geminin güvertesinden büyük şehir çömelmiş ve korkak bir figür, hareketsiz bir cimri ortaya çıktı.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: